Topluluklara Göre Dövmeler

Beylikdüzü Tattoo En Eski Dövmeler
Haziran 11, 2019
Beylikdüzü Dövmeci Sorulan Sorular
Haziran 13, 2019

Beylikdüzü Tattoo

Daha sonraki yıllarda, Yunanlılar ve Romalılar, belirli bir tanrının kültüne veya bir efendinin kölesi olarak ait olmak için dövmeler kullandılar. Örneğin, sarmaşık yaprakları giyen biri, şarap tanrısı Dionysos’a olan bağlılığının bir işaretidir. Konstantin imparator olduğunda, Hristiyanlığa olan bağlılığı, Tanrı’nın imajında ​​yarattıklarına inandıklarına inandıkça dövmeleri yasakladı. Kısa süre sonra durumlarını işaretlemek için dövmeler yapan sadece suçlular ve köleler vardı. Çin Han Hanedanlığı yılları boyunca dövmelerde sadece suçlular da vardı.

Öte yandan, hem Japonya hem de Polinezya’da erkekler bedenlerini kültürlerini sembolize eden ayrıntılı tasarımlarla süslediler. Ayrıntılı dövüşler seçkin sınıfla sınırlı kaldığında, Japon dövmeleri yıkıcı bir uygulama oldu. İnsanlar güzel kimono giyemediklerinden, tüm vücutlarını gizlice örtmek için sembolizm kullandılar, sadece dizlerde ve dirseklerde durdu. Yeni Zelanda’da, yerli Maori uzun zamandır dövmeler yapıyor. Bireyselleştirilmiş tasarımlar tanımlama görevi görmüş ve bir kişinin hayatında geçiş ayinlerini işaretlemek için farklı kritik zamanlarda uygulanmıştır. Hem erkek hem de kadınlar dövülmüş, ancak kadınların dövmeleri esas olarak burun ve ağız çevresine uygulanmıştır.

Pasifik Adalılar, hayatlarının diğer kısımlarını temsil etmek için dövmeler de kullandılar. Tahiti kızları, cinsel olgunluğa eriştiklerinde kalçalarını siyaha boyayacaktı. Hawaiililer yastayken dillerinde üç nokta dövme yaptırdılar.

Dövmeler Bu şekilde geçmişine göre bir çok anlam taşırken şimdilerde bunlardan ziyade görsel güzellik üzerinde dayanmıştır. Her ne olursa olsun bir nokta bile anlam taşırken sizi bu konuda bilgilendirebilecek kişi ben Engin Karahasan.

Beylikdüzü Dövmeci olarak sizler için en iyisini yapmaya hazırız. Yaptığımız Dövmenin ömür boyu kalıcı olmasının garantisini veriyoruz 🙂 .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın