Dövme Yaptırmadan Dikkat Edilmesi Gerekenler Beylikdüzü Dövme

Dinde Dövme Beylikdüzü Dövmeci
Şubat 22, 2020
Büyükçekmece Dövme işlemi sırasında can yanar mı?
Şubat 25, 2020

Özel Tasarım Dövme

Dövme yaptırmadan önce nelere dikkat edilmeli; Dövme yaptırma fikri alındıktan sonra

1.Aşama: Öncelikle acele edilmemesi ve ömür boyu taşıyacağınız bir motif olacağı için iyi düşünülmesi gerekmektedir.

2.Aşama: Dövmenizi yaptıracağınız dövme sanatçısı ve dövme stüdyosu hakkında bilgi araştırması yapılması, stüdyonun merdiven altı bir yer olmaması, çalışanların bu işi resmi olarak yaptığını gösteren kalfalık ve ustalık sertifikaları olması. ( Sertifikasız seyyar ve home stüdyo çalışan dövme sanatçıları da vardır tabi ama bunlara ne kadar güvenilir soru işaretidir ) Stüdyonun hijyenik temiz olması ve en önemlisi Dövme sanatçısının işçilik kalitesidir.

Dövme sektörü son yıllarda atak yapıp hızla ilerlediği için çok fazla bu sektöre yönelen kişiler olması sebebiyle stüdyosu iyi düzeyde görülüp işçilik kalitesi vasat olan yerlerde bulunmaktadır. Bu sebeple dövmenizi yaptırmak istediğiniz dövme sanatçısının işçiliklerini görmediyseniz kesinlikle öncelikle işçiliklerini yakından kontrol etmenizde fayda olacaktır.

3.Aşama: Vücudunuzu emanet edeceğiniz Dövme sanatçısına karar verdikten sonra yaptırmak istediğiniz modeli sanatçısına gösterip onunda fikirlerini alabilirsiniz. Sanatçının fikirlerine kesinle önem vermelisiniz ve aklınızda şüphe olan her şeyi çekinmeden sanatçıya sorabilirsiniz, sonuç olarak ömür boyu taşıyacağınız bir şey olacak aklınızda hiçbir şüphe olmaması gerekir.

4.Aşama: Modelinize karar verdiniz ve işlem yapılacak odaya geçildi, kullanılan ekipmanların iğnelerin vs. steril olup tek kullanımlık (iğnelerin) olmasına dikkat edin. Genel olarak sanatçılar müşterisinin yanınsa dövme iğneleri ve iğne uçlarını tek kullanımlık steril paketlerin içerisinden çıkarıp makinesine takar ve işlem başlar. Bizede yeni dövmeniz size hayırlı olsun demek düşer. Eğer yukarda belirtiğim bilgilere dikkat edip profesyonel Bir dövme stüdyosunda dövmenizi yaptırırsanız gözünüz arkada kalmasın güzel bir dövme sahibi olmuş olursunuz.

Ben Beylikdüzü Dövmeciniz Engin Karahasan olarak bütün sorularınızı yanıtlamaya hazırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın