Dövme için koruyucu bant ( Suprasorb )

Takım Dövmesi
Nisan 17, 2021
Çizgisel Dövme ( Line Tattoo )
Nisan 24, 2021

Dövme için koruyucu bant :
Dövme için koruyu bant ilk etapta yurt dışındaki dövme stüdyoları tarafından kullanılıp zaman içinde ülkemize gelmesiyle dövmeciler tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Vazgeçilmeyen ana hijyen koruyucu bir malzeme olmuştur.

Dövme için koruyucu bant nedir ne işe yarar bant varken nelere dikkat edilmeli aklınızdaki tüm soruları bu yazımız ile açıklamış olacağız.

                                  Suprasorb

Dövme için koruyucu bant :  Eskiden dövme işlemi gerçekleştikten sonra kullanılan ve hala bazı dövmeciler tarafından kullanılmasına devam edilen streç filmin yerine kullanılmaya başlanan ameliyat sonrası yada açık yara üzerine kullanılan bantlardan biridir. Bu bantların birkaç çeşidi bulunmaktadır (gazlı bezli vs). Dövme sektöründe bizim kullandığımız şeffaf olanlarıdır ve bunların tıbbi ismi Suprasorb olup birçok farklı isimli markalı muadili bulunmakta ama hepsi aynı işi görmektedir.
Suprasorb koruyucu dövme bandı ne işe yarar?  Dövme sonrası bakım da ilk uygulanan işlemdir Dövme uygulaması sonrasında dövme yapılan bölgeye yapıştırılıp 5 gün orda kalarak ilk bakımı bant yapmakta ve su geçirmeyen yapısıyla duşa denize havuza girilmesini sağlamaktadır. Dövmenizin ilk bakımını bu şekilde yaşantınızı kısıtlamadan en iyi şekilde yapmış olur. 5. Günün sonunda deri gerginleştirilerek yavaşça çıkarılıp bant ın olduğu bölgeyi Antibakteriyel sabun ile köpükleyip yıkadıktan sonra dövmecinizin söylediği krem bakımına başlayabilirsiniz.
Dövme ve piercing  bakımı hakkında bilmek istediğin farklı konular için Beylikdüzü Dövme Tattoo Sanat Evi Stüdyomuza bekleriz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın