Beylikdüzü Tattoo En Eski Dövmeler

Türk Tarihinde Dövme Beylikdüzü
Haziran 11, 2019
Topluluklara Göre Dövmeler
Haziran 11, 2019

Beylikdüzü Dövmeci

İlk insan, dövmelerin kanıtı olan 5.000 yıl öncesine dayanmaktadır. Orta Avrupa’da bulunan bireyin belinde, dizinde ve ayak bileklerinde çeşitli noktalar ve küçük haçlar vardır. Uzmanlar bu kalıpları biraz rastgele belirlediklerinden, bu bölgelerdeki ağrıları gidermek için uygulandıklarına inanılıyor.

Mısırlı kadınların bir kısmı, arkeologların mezarları çıkardıklarında bulduklarını ve nesnelerin de dövmeler yaptığını tespit etti. Figürinler, mezar sanatı ve mumyaların hepsi vücut sanatı ile bulunmuştur ve Kuzey Mısır’daki bir alanda bronz dövme aletleri tespit edilmiştir. İlk keşfedildikten sonra dövmeli kadınların, işaretlerine dayanarak daha düşük bir sınıf veya sorgulanabilir bir üne sahip oldukları varsayıldı, ancak bazıları o zamandan beri görüntülerin ve konumların hamilelik ve doğum için iyi şans taklidi olarak uygulanmasının daha muhtemel olduğu fikrini savundu. . Karınlardaki noktalar, mumyalara konan boncuk ağlarını korur ve tanrının Bes’in üst uyluktaki görüntüleri olduğunu hatırlatır, kadınların koruyucusunu, ihtiyaç duyulan yere yakın bir yerde çalıştırırlar.

Zamanla, farklı kültürler tarafından daha fazla görüntü kullanıldı. Mısır’ın güneyindeki Afrikalılar, Mısırlılara benzer desenleri temsil etmek için mavi ve siyah mürekkebi kullandılar. Diğerleri, kolları ve bacakları üzerinde, karın ve üst uyluk bölgelerine göre daha fazla dekoratif değere işaret eden daha görünür olan daha fazla geometrik desen kullandılar. Orta Asya’da, bireylerin, derileri üzerindeki efsanevi yaratıkların temsilleriyle buzda saklandığı ve Eski İngilizlerin de hayvan imgeleri kullandıkları bilinmektedir. Yazılı kayıtlar, bu dövmelerin yüksek doğumu, hatta asilleri temsil ettiğini gösteriyor.

Ev yapımı araçlar ve mürekkep kullanılarak erken dövmeler yapıldı. İğneleri birbirine bağladılar ve cildi tasarlanmış düzende delmek için sık sık bir çubuğa tutturuldular. Mürekkep tipik olarak kurumun yanmış odun veya yağdan sıvılarla karıştırılmasıyla yapılır.

Bir sonraki yazımızda bunların devamı olan topluluklara göre dövmeleri inceledik ve onları anlatacağız. Beylikdüzü Dövme Stüdyosunu takipte kalın.

Ben Engin Karahasan Dövme ile kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın